Přehled hostingu

Náš WebHosting poskytuje mnoho funkcí a služeb. Zde naleznete přehled funkcí:
Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

PHP

Je programovací jazyk, který je určený pro programování internetových stránek a webových aplikací. Na internetu je to nejpoužívanější skriptovací jazyk. Má velké množství funkcí a není příliš složitý na pochopení.

 • PHP-CGI – protokol pro propojení externích aplikací s webovým serverem. Zkratka CGI znamená Common Gateway Interface.
 • Editace php.ini – možnost editace funkcí PHP pomocí souboru php.ini

HTML

Značkovací jazyk pro tvorbu internetových stránek. Jeden z hlavních a nejdůležitějších jazyků pro tvorbu webových stránek a dokumentů na internetu.

MySQL

Multiplatformní databázový systém, který je založený na jazyce SQL. Je k dispozici zcela zdarma a má dobrou kompatibilitu s ostatními systémy (často se používá dohromady se serverovým programem Apache a skriptovacím jazykem PHP).

 • PhpMyAdmin – programový systém, který je napsaný v jazyce PHP a který umožňuje správu obsahu databáze MySQL přes webové rozhraní. Patří mezi nejoblíbenější nástroje tohoto typu na světě a je k dispozici v 57 jazycích.

Prostor až 5 GB

U naší služby Hosting Profi vám poskytujeme prostor o kapacitě 5000 MB.

CRON – automatické spouštění scriptů

Jedná se o tzv. softwarový démon, který v operačním systému v určitém čase automaticky spustí požadovaný příkaz, nebo proces.

FTP a WebFTP

Zkratka FTP znamená File Transfer Protocol a jedná se o protokol pro přenos souborů mezi počítači pomocí počítačové sítě. Je nezávislý na operačním systému a využívá protokol TCP. FTP patří mezi nejstarší protokoly a nejčastěji se používá ke sdílení dat nebo správě účtů webových stránek.

WebFTP je alternativou ke klasickému FTP klientovi. Velkou výhodou WebFTP je to, že se používá přes internetový prohlížeč.

 • Email elektronická pošta, která funguje jak na internetu, tak na intranetu. Na internetu se tyto zprávy posílají pomocí protokolu SMTP.
 • IMAP internetový protokol umožňující trvalé připojení k mailové schránce. Momentálně se používá protokol IMAP4.
 • POP3 internetový protokol určený ke stahování e-mailů ze vzdáleného serveru do vlastního počítače. V současné době se používá verze POP3 a spolu s protokolem IMAP jde o dva nejpoužívanější protokoly.
 • SMTP internetový protokol, který je určený pro přenos e-mailů mezi jednotlivými přepravci elektronické pošty. Používá se pro odesílání mailů bez ohledu na to, jestli k nim pak uživatel přistupuje pomocí IMAPu nebo POP3.
 • Automatická odpověď u emailů – u hostingů Optimal a Profi si snadno můžete nastavit automatickou odpověď k e-mailům.
 • AntiSpam (Spam Assassin) – program, který je určený k filtrování nevyžádané pošty.
 • Squirrel Mail – jednoduché webové rozhraní pro čtení e-mailů. SquirrelMail je napsaný v jazyce PHP a jeho instalace i konfigurace je velmi snadná.
 • RoundCube – webový e-mailový klient, který je napsaný v jazyce PHP. Pracuje s protokolem IMAP a podporuje různé druhy databází. Je kompletně přeložený i do češtiny.

.htaccess

Konfigurační soubor webových serverů. Slouží k základním funkcím serveru, jako např. přesměrování stránek,autorizace, blokování atd.

Mod alias

Jednodušší modul určený pro manipulaci a kontrolu nad požadavky, které dorazí na server.

Mod rewrite

Nejpoužívanější přepisovací engine, který má podobu modulu http serveru Apache. Hlavní částí tohoto enginu je přepisování požadovaného URL.

Administrace účtu

K administraci se přihlašujete přes odkaz na pravé straně našeho webu. Přihlášení se pak provádí pomocí uživatelského jména a hesla.

Redakční systémy

Hosting podporuje všechny standardní známé redakční systémy:

 • Joomla [ke stažení] – bezplatný redakční systém, který je psaný v jazyce PHP a využívá databázi MySQL. K práci s ním není potřeba znalost HTML nebo CCS.
 • WordPress [ke stažení] – velmi oblíbený redakční systém, který se vyznačuje velkou jednoduchostí, takže si s ním poradí i méně zkušení uživatelé. Často se používá např. k tvorbě blogů.
 • Drupal [ke stažení] – redakční systém pro správu obsahu, naprogramovaný v jazyce PHP. Dá se lehce rozšířit pomocí různých modulů.
 • Prestashop [ke stažení] – bezplatný otevřený software určený pro vytvoření a správu internetových obchodů. Lze si k němu snadno přidat různá rozšíření a další funkce
 • VirtueMart [ke stažení] – rozšíření pro reakční systém Jommla, které umožňuje vytvoření internetového obchodu. Jedná se o open source software, který je psaný v jazyce PHP a používá databázi MySQL.
 • a mnoho dalších …

ESET

Spolupracujeme se softwarovou společností Eset, která je špičkou na trhu bezpečnostního softwaru. Její antivir NOD 32 je považovaný za nejlepší antivirový program na světě.

 

Comments are closed.